عفت تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی

عفت: تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی بازیکن محروم تراکتورسازی ماشین سازی

گت بلاگز وب‌گردی دست آورد 222 میلیمتری زمین از بارندگی‌ها ، بارش‌ها به حداقل رسید

بنا بر بررسی‌های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های هوا از ابتدای سال آبی تا 4 روز از خرداد ماه 222 میلیمتر گزارش شده است هست.

دست آورد 222 میلیمتری زمین از بارندگی‌ها ، بارش‌ها به حداقل رسید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بر اساس بررسی های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش های هوا از اول سال آبی تا آخر چهارمین روز از خرداد ماه بالغ بر 222 ميليمتر بوده هست.

عبارات مهم : مقایسه
اين حجم از بارندگی نسبت به ميانگين دوره های مشابه درازمدت( 223 ميليمتر) 0 درصد زیاد کردن و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 226 ميليمتر) 2 درصد کم کردن را نشان می دهد.

همچنین حجم بارش از اول مهر تا پايان روز 4 خرداد ماه معادل 365.862 ميليارد مترمكعب گزارش شده است هست.

میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری 310 میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 26 درصد کم کردن و در مقایسه با بلند مدت 48 ساله 10 درصد کم کردن داشته هست.

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش ها تاکنون 362 میلیمتر گزارش شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 0 درصد زیاد کردن و در مقایسه با میانگین 48 ساله 3 درصد زیاد کردن داشته هست.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه تاکنون شاهد 202 میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 285 میلیمتر ثبت شده، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد کم کردن 29 درصدی هست.

میزان بارش در فلات مرکزی کشور عزیزمان ایران با 21 درصد زیاد کردن نسبت به سال گذشته 155 میلیمتر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 128 میلیمتر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین میانگین بارش در 48 ساله گذشته این حوضه 148 میلیمتر گزارش شده است هست.

حوضه مرز شرق از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 60 میلیمتر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 92 میلیمتر بارش را تجربه کرده بود و این نشان از کم کردن 35 درصدی بارش ها در مقایسه با سال آبی گذشته و کم کردن 37 درصدی نسبت به آمار 48 ساله بلند مدت در این حوضه هست.

حوضه آبی قره قوم تاکنون 179 میلیمتر بارش داشته است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 234 میلیمتر بوده که نشان دهنده کم کردن 24 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته و کم کردن 13 درصدی نسبت به میانگین بلند مدت 48 ساله داشته هست.

شایان ذکر است بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه چهلگرد استان چهارمحال و بختیاری با 1400 میلیمتر و کمترین میزان جهت زابل استان سیستان و بلوچستان با 20.4 میلیمتر بارندگی گزارش شده است هست.

منبع: میزان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: مقایسه | میزان بارش ها | بارش باران | دریای خزر | خلیج فارس | دریای عمان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog