عفت تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی

عفت: تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی بازیکن محروم تراکتورسازی ماشین سازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد / روحانی

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تهدیدات پوچ و بی‌پایه و اساس بعضی حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد، اظهارداشت: باید در عمل به آنها پاسخ دهیم. ایستادگی، وحدت، انس

تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد / روحانی

روحانی : تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تهدیدات پوچ و بی پایه و اساس بعضی حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد، اظهارداشت: باید در عمل به آنها پاسخ دهیم. ایستادگی، وحدت، انسجام و بی اعتنایی ملت کشور عزیزمان ایران به تهدیدات و طرح های آنها و گزینش مسیر ایستادگی و تلاش جهت خنثی کردن توطئه های دشمنان، قدرتمندترین پاسخ به سخنان سخیف حاکمان آمریکایی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، گفت: ملت کشور عزیزمان ایران از ابتدا در برابر لجاجت و بدرفتاری حاکمان آمریکا و نقض عهد آنها در همه زمینه ها ایستادگی و مقابله کرده و همواره راه مقاومت را گزینش کرده هست. امروز هم بعضی حاکمان آمریکا حرف های زیادی می زنند که بی پایه و اساس است و تهدیدات پوچ از طرف بعضی از این حاکمان، نیازی به پاسخ دادن و دهن به دهن شدن با آنها ندارد و انسجام و گزینش مسیر وحدت و ایستادگی، محکم ترین پاسخ به سخنان سخیف آنها خواهد بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هر چه قدر که در داخل کشور جهت تولید و صادرات تلاش کنیم به معنای پاسخ قاطع به توطئه های دشمن های ملت کشور عزیزمان ایران خواهد بود و همان اندازه که مردم با دولت جهت ثبات بازار همکاری کنند، پاسخ قاطع ما به سردمداران کاخ سفید خواهد بود.

تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد / روحانی

روحانی تصریح کرد: دولت علاوه بر تلاش های که در داخل کشور انجام می دهد، کارها حقوقی و بین المللی خود را نیز شروع کرده که شکایت حقوقی علیه آمریکا در دیوان دادگستری لاهه از آن جمله بشمار می رود آیا که تحریم های آمریکا در تضاد با قطعنامه ها و تعهدات قبلی این کشور بشمار می رود و این حق کشور عزیزمان ایران است که در مرجع بین المللی از آمریکا شکایت کند و دولت کشور عزیزمان ایران این شکایت را در دیوان لاهه مطرح کرده است .

وی افزود: در چند روز گذشته نخستین موفقیت در این شکایت به دست آمد و دیوان صراحتاً به آمریکا اعلام کرده که تا پیگیری به شکایت کشور عزیزمان ایران حق ندارد کاری انجام دهد که در احکام احتمالی این دیوان تأثیر بگذارد و این به نوعی به عنوان قرار تأمین و موقت محسوب می شود و این هشدار را به وزیر خارجه آمریکا صادر کرد که باید مراقب اعمال و برنامه های خود در این زمینه باشند و این هشداری به آمریکا از زبان بالاترین مرجع حقوقی دنیا و مدیر دیوان دادگستری لاهه است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تهدیدات پوچ و بی‌پایه و اساس بعضی حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد، اظهارداشت: باید در عمل به آنها پاسخ دهیم. ایستادگی، وحدت، انس

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در هر صحنه ای روبروی آمریکا ایستادگی می کنیم، گفت: شکایت به دیوان دادگستری لاهه صحنه حقوقی بود و در صحنه سیاسی هم این ایستادگی وجود دارد و اینکه امروز اکثریت قاطع کشورهای جهان، کارها آمریکا را نادرست، محکوم و یا حداقل از آن اظهار تأسف می کنند، نشانه هایی از این ایستادگی هست. ما باید در همه زمینه ها در برابر توطئه های دشمن های ایستادگی کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت در روند تلاش های خود جهت خنثی سازی توطئه آمریکا، اگر مورد نیاز بداند نیروهای تازه نفسی را به مجموعه خود می افزاید و امروز در این زمینه تصمیم گرفته شد تا آقای دکتر همتی به عنوان مدیر تازه بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران معرفی شود و به ایشان بخاطر کسب اعتماد دولت و قبول این بار مسئولیت تبریک می گویم.

رئیس جمهور گفت: دکتر همتی فردی با تجربه در زمینه مسایل بانکی، مالی و پولی است و از آقای دکتر سیف نیز بخاطر زحمات پنج ساله گذشته قدردانی می نماییم. ایشان به خوبی به وظیفه خود عمل کردند و تلاش زیادی در مبارزه با فساد در زمینه مؤسسات غیرمجاز انجام دادند و نام ایشان در این عرصه در تاریخ کشور عزیزمان ایران ماندگار خواهد بود.

تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد / روحانی

روحانی با بیان اینکه “دکتر سیف با همه توان در مسیر مبارزه با فساد گام برداشت”، اظهارداشت: علت اینکه بعضی ها از دکتر سیف ناراحتی دارند، بخاطر مقابله ایشان با فساد هست. در دولت یازدهم نیز جزو افرادی بود که تلاش کرد تا تورم را کنترل کنیم و اینکه در حدود 3 سال، تورم تک رقمی داشتیم، آقای سیف در این زمینه سهم و نقش مؤثری داشتند.

رئیس جمهور افزود: در زمینه مسایل بانکی نیازمند تلاش و همکاری با دنیا هستیم و علی رغم توطئه های آمریکا، بانک مرکزی کشورمان تلاش های مناسبی در این زمینه داشته هست. ولی به رغم همه این تلاش ها شرایط امروز ایجاب می کند که نیروی تازه نفسی وارد این مقوله شود. امیدواریم با گزینش تاکتیک ها و شیوه های مناسب، شاهد تحولات خوبی در مسایل ارزی، اقتصادی و بانکی باشیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تهدیدات پوچ و بی‌پایه و اساس بعضی حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد، اظهارداشت: باید در عمل به آنها پاسخ دهیم. ایستادگی، وحدت، انس

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به جریان عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: ظاهر این عملیات این است که در مقطعی عراقی ها با همکاری منافقین از غرب کشورمان رخنه کردند و از اسلام آباد غرب به سمت کرمانشاه روانه شدند. در جریان این عملیات نیروهای مسلح کشورمان اعم از سپاه، ارتش، نیروی هوایی، زمینی و هوانیروز با قاطعیت در برابر این حمله ایستادگی کردند و حتی آیت الله هاشمی رفسنجانی به رغم خطراتی که وجود داشت در منطقه عملیاتی، حضور پیدا کرد و در تماسی که با ایشان در خصوص خطرات این حضورشان در منطقه داشتم ، با قاطعیت و دلیری اعلام کردند که حتماً باید آنجا کنار مردم کرمانشاه و رزمندگان باقی بمانند و این روحیه و شهامت از سوی ایشان که در آن مقطع جانشین فرمانده کل قوا بودند جهت همه ما درس آموز است.

روحانی خاطرنشان کرد: در جریان این عملیات عراقی ها صبح روز عملیات فرودگاه همدان را بمباران کردند تا هواپیماهای جنگنده ما نتوانند از آن استفاده کنند ولی نیروی هوایی کشورمان کار بسیار عظیمی در این خصوص انجام دادند که تحسین امام راحل را هم به همراه داشت.

تهدیدات بی اساس بعضی حاکمان آمریکا، ارزش پاسخ دادن ندارد / روحانی

رئیس جمهور گفت: مرصاد آخر جنگ 8 ساله عراق علیه کشور عزیزمان ایران و آخرین عملیات بود. ما در 27 تیر سال 67 قطعنامه را پذیرفتیم و زمانی که دو طرف، آن را قبول می کنند به معنای آخر جنگ محسوب می شود، ولی در آن مقطع عراقی ها اشتباه محاسباتی انجام دادند و چنین تصور کردند که پذیرفتن قطعنامه از سوی کشور عزیزمان ایران به معنای این است که ما ضعیف شده است ایم. لذا از جنوب و غرب حملاتی علیه کشورمان انجام دادند. این در حالی است که صدام در طول دوران جنگ و بعد از فتح خرمشهر، مدام از آتش بس و صلح سخن می گفت و این حمله نشان داد که صدام دروغ می گوید و صلح خواه نیست. رزمندگان غیور کشورمان با روحیه اوج در برابر حمله صدام و منافقین ایستادگی کرده و در هر دو منطقه آنها را شکست دادند و خواست خدا بود که جنگ با پیروزی بزرگ ملت کشور عزیزمان ایران به اتمام برسد و این تصور باطل را از بین ببرد که قبول قطعنامه از سوی کشور عزیزمان ایران بخاطر ضعف قوای ایرانی بوده است.

روحانی تصریح کرد: آخر جنگ درس دیگری است جهت آنهایی که در تصورات خود به دنبال تجاوز به حقوق ملت کشور عزیزمان ایران هستند. همه باید بدانند که ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران در کنار رهبری عزیز خود این مقطع را هم آنچنان پشت سر خواهد گذاشت که درس عبرتی جهت بدخواهان و دشمن های و افتخار دیگری جهت ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران باشد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) به همه ملت ایران، شیعیان و مسلمانان جهان، اظهارداشت: در سال ها پیش پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) به نوعی این نوید را به مردم داده بودند که فرزند برومندشان به کشور عزیزمان ایران و خراسان سفر خواهد کرد و آخر عمر شریف ارزش در آن سرزمین خواهد بود. پیامبر اسلام(ص) فرمود پاره تن من در سرزمینی به نام خراسان مدفون خواهد شد که هر غم زده ای آن را زیارت کند، غم از دلش زدوده می شود و هر گناهکاری به آن پناه ببرد توبه آن مورد قبول خدا قرار خواهد گرفت.

روحانی افزود: امام هشتم(ع) از جنوبی ترین نقطه غربی کشور عزیزمان ایران وارد این سرزمین شد و مسیری طولانی را تا شرقی ترین شمال نقطه کشور عزیزمان ایران طی کرده و به خراسان بزرگ رسیدند و در این مسیر بیانات ارزشمند خود را جهت مردم بیان می کردند و در سال های آخر عمر شریف ارزش نیز در سرزمین خراسان و مرو، راه آزادی بیان، اعتقاد، منطق و استدلال را به مردم می آموختند. امام رضا(ع) به مسلمانان دنیا یاد دادند که منطق مسلمانی، منطق استدلال است و اسلام می خواهد با علت و برهان غیرمسلمان را به اسلام دعوت کند و در این راستا شخصیت های بزرگی مسلمان شدند و ملحدان مشهوری نه با زور شمشیر، ترساندن و یا تطمیع، بلکه با منطق و استدلال یکتاپرستی پیشه کردند.

رئیس جمهور گفت: امام رضا(ع) به ما آموخت که با هر قوم و جماعتی باید با منطق زبان و کتاب او سخن بگوییم. لذا با یهودیان با کتاب تورات و با مسیحیان با کتاب انجیل سخن می گویند و با هر امتی با قوانین و مقدسات خودشان و آنچه قبول داشتند، سخن می گفتند و این امروز جهت ما که می خواهیم دنیا را به حق و اسلام دعوت کنیم، بسیار مهم است و باید با دنیا با زبان خودشان صحبت کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: یکی از عقب ماندگی های ما در ابلاغ رسالت های دینی این است که به بیان قرآن و سیره و واکنش‌ها ائمه و بویژه امام هشتم(ع) به خوبی عمل نمی کنیم. جهت امام هشتم(ع) فرصتی پیش آمد تا همگان را در عالی ترین مجالس و با حضور همه حاکمان و صاحب منصبان آن روز، علم و دانش گسترده خاندان رسالت آشنا کند.

رئیس جمهور افزود: درس دیگری که باید از امام هشتم(ع) آموخت، این است که راه و مسیری را گزینش کردند که به مصلحت جامعه اسلامی و امت اسلامی باشد. شاید اگر ایشان در مدینه می ماندند و به شهادت می رسیدند، خیلی ساده تر از مسیر طولانی و پرفراز و نشیبی بود که طی کردند تا به عالی ترین شیوه ممکن آموزه های دینی را معرفی کند و امروز هم ما این رسالت را بر دوش داریم و افتخار می کنیم که حرم شریف این امام عزیز در کشورمان است و خود را در پناه او می دانیم و پرچم علی بن موسی الرضا(ع) پرچم هدایت همه مسلمانان، شیعیان و همه ایرانیان عزیز است.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | حسن روحانی | رئیس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog