عفت تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی

عفت: تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی بازیکن محروم تراکتورسازی ماشین سازی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سکون دلار در روزهای پرتقاضا

نوسانات دلار جهت سومین روز متوالی تک رقمی شد. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز با تنها یک تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۲۲۰ تومان رسید. به گفته فعالان، نوسان محد

سکون دلار در روزهای پرتقاضا

سکون دلار در روزهای پرتقاضا

عبارات مهم : بازار

نوسانات دلار جهت سومین روز متوالی تک رقمی شد. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز با تنها یک تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۲۲۰ تومان رسید. به گفته فعالان، نوسان محدود در حالی به ثبت رسید که تقاضا در بازار نسبت به روزهای معمول سال بالاتر است.

به باور یکی از بازیگران باتجربه بازار، با نزدیک شدن به آخر سال میلادی، به طور سنتی تقاضای شرکت های تجاری زیاد کردن پیدا می کند. همچنین با توجه به روند افزایشی قیمت دلار در آذر سال های گذشته، تعداد فروشنده ها در بازار پایین می آید و زیاد معامله گران تلاش می کنند با احتکار، زمینه را جهت رشد زیاد فراهم کنند.

سکون دلار در روزهای پرتقاضا

برخی معامله گران نیز انتظار داشتند با عبور دلار از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان میزان نوسانات رشد بیشتری کند و قیمت به سرعت به سطوح بالاتری برساند. این دسته تصور می کردند، با شکست یکی از بااهمیت ترین مرزهای مقاومتی، تقاضای معامله گران فنی به اندازه ای زیاد کردن خواهد یافت که زمینه ساز اوج رفتن سقف هر سال دلار شود. با این حال، بعد از شکست مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، شاخص ارزی هیچ نوسان دو رقمی را به ثبت نرساند و به حرکات محدود در کانال ۴ هزار و ۲۰۰ تومان دلخوش کرد. دلار در تاریخ ۱۹ آذر جهت دومین بار از کانال ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد و با ۱۵ تومان زیاد کردن به قیمت ۴ هزار و ۲۱۲ تومان رسید. بعد از این رشد، دلار به ترتیب، در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه نوسانات روزانه، ۲، ۹ و یک تومانی را تجربه کرد. امری که نشان از آرامش بازار در روزهای پرتقاضای سال دارد.

به گفته فعالان، بااهمیت ترین عاملی که سد راه نوسان گیران شد، عرضه متناسب بازیگران بازارساز بود. به گفته بخشی از بازیگران ارزی، بازارساز در روزهای اخیر به سرعت قیمت های فروش را در همان ابتدای روز اعلام و اقدام به عرضه می کند. به این ترتیب، نوسان گیران وقت زیادی ندارند که با تحرکات خود قیمت ها را اوج ببرند. به عنوان مثال، در روزهای اخیر دلار با قیمت بالاتری نسبت به قیمت بسته شده است روز قبل شروع به کار می کند؛ ولی به سرعت با عرضه بازارساز زیاد کردن بدون اعتبار از بین می رود و قیمت ها به تعادل می رسند.

نوسانات دلار جهت سومین روز متوالی تک رقمی شد. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز با تنها یک تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۲۲۰ تومان رسید. به گفته فعالان، نوسان محد

در کنار این، عده ای از فعالان عنوان کردند، عبور دلار از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان موجب شد احتیاط معامله گران ارزی در بازار زیاد کردن یابد و ولع زیاد کردن قیمت ها پایین تر بیاید. به گفته یکی از معامله گران، بازارساز در پاییز امسال تعدیل قیمت دلار را از همان ابتدای مهرماه شروع کرد. این عنوان موجب شد که بخش زیادی از تقاضا در ماه های پیشین پاسخ داده شود و قیمت نیز با آرامش بیشتری رشد کند. این در حالی است که زیاد ظرفیت افزایشی دلار در سال های گذشته در آذرماه تخلیه می شد.

عده ای اعتقاد دارند، دلار در صورتی در ادامه آذرماه زیاد کردن قیمت را تجربه خواهد کرد که موج جدیدی از تقاضا وارد بازار شود. به باور آنها، سطح تقاضای فعلی با اینکه بالاست، با عرضه بازارساز پاسخ داده می شود.

روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی نیز نوسان زیادی را تجربه نکرد و با ۲ هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۴۱۲ هزار تومان رسید. در این روز حراج سکه در بانک کارگشایی نیز ادامه یافت و مانند دفعات گذشته خریداران با قیمت های نزدیک به قیمت بازار در حراج حاضر شدند. یکی از حواشی جالب حراج دیروز حضور افرادی بود که قصد داشتند با خرید سکه اقدام به پرداخت مهریه کنند. یکی از مسوولان حراج نیز روز گذشته خبر از ادامه عرضه شمش طلا داد. وی عنوان کرد، هفته آینده شمش های طلایی به حراج گذاشته خواهند شد که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و جهت نخستین بار عرضه خواهند شد.

سکون دلار در روزهای پرتقاضا

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog