عفت تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی

عفت: تبریز ماشین بازیکن استقلال تراکتورسازی بازیکن محروم تراکتورسازی ماشین سازی

گت بلاگز اخبار اجتماعی حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/ نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته‌ایم ، دادگستری فارس

در حوادث اخیر متاسفانه دو نفر فوت و ۴۸ نفر مجروح شده‌اند که از جمع مصدومان و مجروحان ۳۵ نفر به صورت سرپایی مداوا و به جز یک نفر سایر مجروحان نیز دارای جراحت‌های

حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/ نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته‌ایم ، دادگستری فارس

دادگستری فارس: حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته ایم

عبارات مهم : دستگاه

در حوادث اخیر متاسفانه دو نفر فوت و ۴۸ نفر مجروح شده است اند که از جمع مصدومان و مجروحان ۳۵ نفر به صورت سرپایی مداوا و به جز یک نفر سایر مجروحان نیز دارای جراحت های غیر عمیق هستند که در این بین تعداد قابل توجهی از مصدومان را نیروهای انتظامی تشکیل می دهند.

رئیس کل دادگستری استان فارس از تشکیل کمیته مشترکی جهت تحقیق در مورد حوادث کازرون خبر داد و تاکید کرد که تجمع های اخیر در کازرون بدون مجوز و غیرقانونی بوده و دستگاه قضایی در خصوص مقصران و مرتکبان این حوادث تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، علی القاصی مهر شنبه ۲۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: تجمعات اخیر بدون مجوز و غیر قانونی بوده و به پرونده مرتکبین و کسانی که از این فضای احساسی و تجمعی سوء استفاده و به جان و مال مردم تعرض کرده و اموال عمومی، دولتی و شخصی را تخریب و یا آتش زده اند در مناسب ترین وقت پیگیری و برخورد قاطع و قانونی با آنان انجام می شود.

حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/ نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته‌ایم ، دادگستری فارس

وی با بیان اینکه تجمعات اخیر که با جنبش افراد اثرگذار و با سوء استفاده از حُسن اعتماد مردم انجام شد، هزینه های زیادی جهت مردم و نظام در پی داشت، به نحوه شکل گیری تجمعات که به دنبال و در نتیجه تصمیم دولت در جهت انتزاع بخشی از شهرستان کازرون و تبدیل شدن به شهرستان مستقل بوده، اشاره و اضافه کرد: قوه قضائیه در خصوص این تصمیم هیچ دخالتی نفیاً یا اثباتاً نداشته و اساساً این عنوان ارتباطی با حوزه کاری دستگاه قضایی ندارد.

القاصی مهر افزود: متأسفانه به دنبال این تصمیم دولت که همچنان مراحل نهایی و قطعی آن به اتمام نرسیده و در مرحله بررسی و کارشناسی مجدد است متأسفانه عده ای سوء استفاده گر با جنبش مردم به تجمع و برانگیختن احساسات آنان و استفاده از اعتماد مردم نجیب کازرون تلاش دارند با دامن زدن به اختلافات محلی و قومی، مردم را رو در روی یکدیگر قرار دهند که در نتیجه این اقدامات، زمینه سوء استفاده عوامل ضد انقلاب و جریان نفاق و گروه های معاند نظام فراهم شود.

در حوادث اخیر متاسفانه دو نفر فوت و ۴۸ نفر مجروح شده‌اند که از جمع مصدومان و مجروحان ۳۵ نفر به صورت سرپایی مداوا و به جز یک نفر سایر مجروحان نیز دارای جراحت‌های

وی با تصریح اینکه نتیجه فعالیت های افراد ضد انقلاب و همراهی افراد اثرگذار در شهرستان کازرون در چندین مرحله زمینه تجمع عمومی نسبت به تصمیم دولت در خصوص تقسیمات کشوری را فراهم کرد، نکاتی را در شکل گیری این تجمع ها تاثیرگذار دانست و گفت: توصیه اول اینکه علی رغم چندین مرحله تجمع در طول یک ماه اخیر، دستگاه قضایی و دیگر مجموعه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی نهایت خویشتن داری خود را در برابر مردم داشته و ضمن احترام به اعتراضات و درخواست های آنان تلاش بر آن شد که با توجیه و ارشاد اهالی منطقه و معترضین و بخصوص گوشزد کردن قضایا به مسئولین ذیربط، خواسته های مردم در مجاری قانونی و سلسله مراتب اداری در دولت، هدایت و پیگیری شود.

القاصی مهر در بیان توصیه ی دوم خاطرنشان کرد: علی رغم چندین مرحله تجمعات اعتراضی در سطح شهرستان کازرون، دستگاه قضایی از هر گونه برخورد قضایی خود داری و دستورات مورد نیاز را به دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی جهت به کارگیری کارها پیشگیرانه بدون احضار افراد، صادر و تصریح و تأکید کرده از متنفذین، علما و افراد اثرگذار در جهت ارشاد قانونی و توجیه و هدایت معترضان به سمت آرامش و تمکین از قانون و هشدارهای قانونی استفاده شود.

وی در اشاره به توصیه ی سوم خاطرنشان کرد: در تجمعی که روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه حادث شد دستگاه های ضابط اعم از نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در صحنه تجمعات حضور داشتند و تلاش کردند که ضمن کنترل اوضاع از کارها خلاف قانون و واکنش‌ها های مجرمانه جلوگیری کنند که در نتیجه در این روز تعداد ۱۵ نفر به اتهام اخلال در نظم و تجمعات غیر قانونی دستگیر و به مقر پلیس انتقال یافته کردند.

حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/ نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته‌ایم ، دادگستری فارس

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: مورد نیاز به ذکر است دستگیری این افراد به وسیله مأمورین در مقام برخورد و مواجهه با جرم مشهود و حسب وظیفه ذاتی و قانونی مأمورین انجام شده است و دستوری از جانب دادستان کازرون مبنی بر دستگیری فرد یا افراد معین و مشخصی صادر نشده و دستگیری ۱۵ نفر در روز چهارشنبه به علت ارتکاب جرم مشهود بوده و به وسیله مأمورین و ضابطین و بنا بر وظیفه قانونی انجام شده است است.

القاصی مهر در خصوص چهارمین توصیه مورد نظر نیز گفت: بعد از آنکه گزارش دستگیری این افراد به وسیله مأمورین به دادستان اعلام شد، ایشان با اعزام بازپرس به محل بازداشت متهمین، دستور تحقیق و بازجویی از دستگیر شدگان را صادر و متعاقب آن کار تحقیقات و بازجویی از آنان اطراف نقش آنان در تجمعات و اتهامات انتسابی شروع می شود.

در حوادث اخیر متاسفانه دو نفر فوت و ۴۸ نفر مجروح شده‌اند که از جمع مصدومان و مجروحان ۳۵ نفر به صورت سرپایی مداوا و به جز یک نفر سایر مجروحان نیز دارای جراحت‌های

وی افزود: در ادامه همان شب به دنبال تجمعات بعدی تعدادی از افراد ضمن هجوم به مقر پلیس اقدام به تخریب اموال عمومی می کنند و با تعرض به مأمورین، امنیت و آسایش عمومی را سلب و در نتیجه ی این کارها اخلال گرانه و تخریبی و تیراندازی و حمله با سلاح سرد و گرم، یک نفر در اثر اصابت گلوله فوت کرده و ۷ نفر از مأمورین و مردم نیز مصدوم که در بین مصدومین مأمورینی که با چاقو مصدوم و زخمی شده است اند نیز دیده می شود؛ در این بین فرد دیگری نیز با اصابت گلوله زخمی که در مرکز درمانی تحت درمان قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس خاطر نشان کرد: در ادامه این تجمعات در روز پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت علی رغم هشدارهای پلیس و مأمورین در صحنه، اخلاگران به کارها تخریبی ادامه داده و بخشی از اموال شخصی مردم و اموال عمومی و دولتی را تخریب وآتش زدند که در این تجمعات نیز فرد دیگری بر اثر اصابت گلوله فوت و تعدادی نیز مجروح و مصدوم شدند.

حوادث کازرون 2 کشته و 48 مصدوم داشت/ نهایت خویشتن داری را در برابر مردم داشته‌ایم ، دادگستری فارس

القاصی مهر ادامه داد: در حال حاضر از سوی شبکه های معاند خبری و بخصوص در اینترنت اطلاعات غلط و غیر واقعی در خصوص تعداد مجروحین و فوت شدگان منتشر می شود که معاندین از این طریق به دنبال جنبش مجدد مردم هستند، لذا مهم است مردم در این خصوص هشیار و اخبار را از منابع موثق دنبال کنند.

وی با رد اخبار شبکه های معاند نظام و اطلاع رسانی براق در این خصوص، بیان کرد: در حوادث اخیر متاسفانه دو نفر فوت و ۴۸ نفر مجروح شده است اند که از جمع مصدومان و مجروحان ۳۵ نفر به صورت سرپایی مداوا و به جز یک نفر سایر مجروحان نیز دارای جراحت های غیر عمیق هستند که در این بین تعداد قابل توجهی از مصدومان را نیروهای انتظامی تشکیل می دهند.

رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: هرگونه اخبار دیگر در خصوص آمار افراد فوت شده است و مصدومین اتفاق کذب و بی اساس و نتیجه تحریکات شبکه های معاند در جهت دامن زدن به ماجرا است.

القاصی مهر گفت: آنچه مسلم است افرادی که در این تجمعات دست به کارها تخریبی زده و مردم را با جنبش به خیابان ها کشانده و به جان و اموال مردم تعرض کرده و در نتیجه خوراک تبلیغی جهت دشمن های و معاندین و ضدانقلاب فراهم کرده اند به وسیله دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شناسایی و در مناسب ترین وقت این افراد در چارچوب قانون دستگیر و کارها قضایی و برخورد قانونی با آنان بدون اغماض انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: نباید تصور شود کسانی که اموال عمومی را آتش زده و به جان مردم تعرض کرده اند از تعقیب مصون خواهند ماند، بلکه این اطمینان وجود خواهد داشت که این افراد به سزای عمل خود خواهند رسید.

رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: آنچه در فرآیند این تجمعات قابل توجه است این است که تعداد معدودی افراد اراذل و اوباش و مخل نظم و امنیت از احساسات مردم و تجمع اعتراضی که حق قانونی آنان هست، سوء استفاده کرده و در این فضای بوجود آمده دست به کارها اخلال گرانه زده اند که حساب این افراد از حساب مردم مؤمن، شریف و انقلابی کازرون کاملا جدا است و از مردم این شهرستان نیز می خواهیم که صف خود را از این افراد آشوبگر جدا کنند؛ چراکه هرچند تجمع و اعتراض قانونی در چارچوب مقررات، حق قانونی آن ها است ولی باید مراقب بود از این تجمعات اعتراضی سوء استفاده نشود.

القاصی مهر تصریح کرد: دستگاه قضایی نسبت به جرائم ارتکابی و اغتشاشات انجام شده است در چارچوب مقررات به طور خاص و برابر موازین شرعی و قانونی به صورت کاملا مستقل و بدون تأثیرپذیری از هر مقام و شخصی پیگیری و اقدام قانونی را در دستور کار خود دارد.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: حقوق افراد دستگیر شده است رعایت خواهد شد و چنانچه فرد یا افراد بی گناهی در بین دستگیرشدگان باشد با نظارت کامل از تضییع حقوق آنان جلوگیری خواهد شود.

واژه های کلیدی: دستگاه | قانونی | استفاده | دادگستری | رئیس کل دادگستری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog